„K oznámení na ležící bezvládnou postavu vyjeli strážníci před čtvrtou hodinou ráno na Wernerovo nábřeží. Našli tam na lavičce 18letou dívku, kterou probudili. Ta nadýchala 1,74 promile alkoholu v dechu a požádala hlídku o přivolání rodičů, protože sama uznala, že v tomto stavu domů nedojde,“ popsal mluvčí strážníků Jiří Sejkora.

Tím výčet zletilých skončil, protože hned na vedlejší lavičce našla hlídka podobně zbořenou dívku, tentokrát sedmnáctiletou. „I zde byla dechová zkouška pozitivní s výsledkem 1,96 promile. I zde strážníci volali na místo rodiče a případ předají sociálním pracovníkům,“ doplnil mluvčí.

Potyčka patnácti Romů a třech Ukrajinců v sobotu večer si vyžádala zranění. Romově z celého Česka reagovali shromážděním v Pardubicích a neohlášeným protestním průvodem na místo incidentu.
Bezpečnost! skandovali Romové. Centrem Pardubic prošly stovky demonstrantů

Opilecké eskadápy tím ale neskončily. Dalšího šestnáctiletého mladíka s alkoholem v krvi našli strážníci na ulici Sladkovského. Hlídce nadýchal 1,77 promile a vzhledem k pokročilé téměř ranní hodině jej strážníci dopravili otci domů a krom dobrého rána mu oznámili, že syna a tento případ s ním ještě jednou probere sociální odbor magistrátu.