První pacienti zamířili na záchytku už ve dvě odpoledne a pozornost strážniků na sebe přilákali bitkou. 

„Jejich konflikt vypukl v parčíku u Masarykových kasáren, kde právě probíhalo Retroměstečko a mířily tam stovky návštěvníků. Náhodně se tam potkaly dvě skupiny osob bez domova a dva muži se rozhodli vyřešit dávný spor. Hlouček osmi osob rychle usměrnili strážníci, kteří v místě prováděli hlídkovou činnost. Zatímco ostatní si dali říct, dva muži v bojovné náladě a značně posilněni alkoholem trvali na souboji. K němu ale nedošlo. Strážníci dali oběma mužům dýchnout. Podle předpokladu vyšly obě zkoušky na alkohol pozitivní. Mladší z dvojice (38) nadýchal 3,46 promile, ten starší (44) pak 2,17 promile. Pro oba tak sobotní piknik v parku skončil odvozem na záchytku a oddělené střízlivění,“ popsal mluvčí strážníků Jiří Sejkora. 

Jen o chvíli později se k mužům připojila jejich kolegyně, která od pasu dolů nahá ležela nedaleko vstupu do areálu. I ona byla zcela zničená alkoholem. Do přístroje nadýchala 3,75 promile. 

Další skupinku podnapilých osob vyrazili strážníci řešit k obchodnímu centru uprostřed města. Pětici mužů byla hlučná, pokřikovala na kolemjdoucí a vůbec se chovali nevhodně. Příjezd hlídky strážníků zabral - alespoň tedy na čtyři z nich.

„Pátý výtečník si ale postavil hlavu. Před hlídkou i přes svůj značně podnapilý stav začal konzumovat alkohol, pokřikovat a na svých vratkých nohou se začal klátit a u toho všelijak máchat rukama. Na výzvy, ať tohoto jednání zanechá, reagoval muž dost nešťastně. Vybral si totiž přítomného psovoda i se služebním psem, proti kterému máchl rukou. Reakce byla okamžitá. Během vteřiny si rotvajler zjednal pořádek i s nasazeným náhubkem. Opilec skončil opřený o zeď a rázem bylo po odporu,“ uzavřel Sejkora s tím, že tím se volná lůžka na záchytce prakticky vyčerpala - po jeho příjezdu zůstalo už jen jedno volné.