Ambiciózní projekt, u něhož bude trvat pěknou řádku let, než se podaří zrealizovat. Tak hodnotí studii dopravního řešení pardubického sídliště Cihelna náměstek pardubické primátorky Martin Bílek.

„Celé území, které ve městě patří k dopravně nejsložitějším, řeší projekt komplexně. V podstatě už od Starého Hradiště až k Studentské ulici,“ podotkl Martin Bílek.

„Pokud by došlo k jeho realizaci, počítá i s napojením na severovýchodní obchvat města, na území takzvané Nové Cihelny, se stavebními úpravami ulice Studentská a vznikem dalšího ramene u kruhového objezdu v ulici U Josefa, které by mělo vést do budoucí zástavby. Ta má vyrůst na dnešní louce mezi koupalištěm Cihelna a hudebním klubem Žlutý pes,“ řekl náměstek pardubické primátorky.

„Jde především o rekonstrukce ulic a jejich logické napojení. V projektu není snad nic, co by mělo obyvatele či návštěvníky Pardubic nějak výrazněji překvapit,“ pokračoval Martin Bílek.

„Studii je možné považovat za podklad pro územní plán. Rozhodně to je ale běh na dlouhou trať. Bude trvat řadu let a budou s ním spojené obrovské náklady,“ uzavřel náměstek primátorky.