"Ne vždy je naše snaha korunována úspěchem. Dva dny strážníci naháněli fenu Kavkazského pasteveckého psa, která s nimi doslova hrála na babu. Nebyla agresivní, ale také důsledně dodržovala sociální distanc. Strážníky k sobě pustila maximálně na deset metrů. Pamlsky, hračky, dobré slovo, nezabíralo nic," shrnuje pátrání mluvčí Městské policie Pardubice Jiří Sejkora.

Psovodům se ve středu večer s pomocí sociálních sítí podařilo dohledat aspoň majitele zvířete. Ten však byl na noční. Strážníci proto akci odložili na ráno. Ani následující den nepřinesl zlepšení.

"Fena hrála 'Na babu' se strážníky i s majitelem a nabytá svoboda ji dodávala ještě větší křídla, než nejmenovaný energetický nápoj, a nakonec uletěla až za hranice města a tím i naší působnosti. Vzhledem k tomu, že majitel fenu nedávno přivezl z jižních Čech, je zde i jistá možnost, že vznikne i český remake japonského seriálu 'Ôgon no inu' známého v našich krajích a kruzích pamětníků spíše pod názvem 'Goro, bílý pes'," vtipkuje Sejkora.

Jako alternativu strážníci majiteli poradili ještě kontakt na specializovanou odchytovou firmu.