„Podezřelý muž se zřejmě jen z dlouhé chvíli rozhodl zkusit, zda dokáže rozbít boční skleněnou výplň zastávky a když se mu to podařilo, zkusil rozbít ještě jednu. Poté sedl na kolo a z místa nehody odjížděl,“ popsal mluvčí městské policie Jiří Sejkora.

Tentokrát byl muž na útěku jen pět minut. Všímavý svědek totiž na lince 156 muže i jeho počínání dobře popsal. Přivolaná hlídka cestou k místu události zahlédla muže, který tomuto popisu odpovídal a také strážníci měli okamžitě jasno.

Podle slov vyšetřovatele por. Aleše Jandy, DiS., z HZS územního odboru Pardubice bude nejspíš příčinou vzniku požáru technická závada
Zkrat v notebooku způsobil požár celého nákladu auta s nebezpečným odpadem

„V postavě na kole totiž poznali známého recidivistu, který se do problémů se zákonem dostává takřka pravidelně,“ přiblížil zásah Sejkora.

Přestože si muž myslel, že na kole strážníkům zmizí, vzápětí zjistil, že ani kolo není dobrý dopravní prostředek pro útěk. Jeho plán ujet městské policii přes Pernštýnské náměstí byl špatný. Pachatel totiž nečekal, že na výjezdu v Pernštýnské ulici mu cestu zkříží právě hlídka, o které si chvíli myslel, že už ji setřásl. Po chvíli se dopadený muž přiznal a protože vzniklá škoda byla vyšší, byl předán policii.