Jacqueline LumandeZdroj: DENÍKJacqueline Lumande
23 let, studentka

Myslím si, že je to celkem fajn mít v Pardubicích tuto možnost přepravy. Člověk se na koloběžce dostane rychle po městě a zároveň je u toho na čerstvém vzduchu a sportuje. Určitě sama sdílenou koloběžku někdy využiji radši než městskou hromadnou dopravu.

Božena TrojanováZdroj: DENÍKBožena Trojanová
82 let, důchodkyně

Z elektrických koloběžek mám docela strach. Už se mi několikrát stalo, že mě na ní někdo málem srazil. Určitě by na nich lidé v Pardubicích neměli jezdit po chodníku a měli by jezdit pomalu a ohleduplně k chodcům. Doufám, že budou mít Pardubáci rozum.

Petr BelščakZdroj: DENÍKPetr Belščak
49 let, operátor

I když elektromobilitu považuji za slepou větev, elektrické koloběžky by se daly využít k jednoduššímu přesunu ve městě. Vidím výhodu v tom, že bude na silnicích méně aut a případně to může mít i pozitivní dopad na ovzduší, pokud si Pardubáci sdílené koloběžky oblíbí.

Barbora HladíkováZdroj: DENÍKBarbora Hladíková
22 let, barmanka

Podle mě jsou sdílené elektrické koloběžky skvělý dopravní prostředek. Když se člověku nechce šlapat na sdíleném kole, tak je na koloběžce všude hned a bez námahy. Zároveň s sebou nemusí koloběžku tahat a může jí kdekoliv odložit a podle potřeby zas vypůjčit.

Ilustrační foto.
Sdílené elektrokoloběžky? Radnice je ve střehu, připravila přísná pravidla

Kristina Křivková