Petr Klimpl, zastupitel za ODS
Jako zastupitelé se většinu informací o obchvatech města dozvídáme pouze ze sdělovacích prostředků. Věřím ale, že se stavbou severovýchodního obchvatu se v roce 2017 začne. Obchvaty jsou nutností, jelikož automobilů přibývá, ale silnic nikoliv. Do doby než budou, je jediným řešením inteligentní řízení dopravy napříč celými Pardubicemi včetně signalizace volných parkovacích ploch.

František Brendl, zastupitel za Pardubáky
Deklarací, kdy bude obchvat Pardubic, jsme už slyšeli hodně. Ale nyní je příznivá politická konstelace, protože pardubický primátor je z hnutí ANO a Pardubice jsou takovou jejich baštou, což by při stavbě obchvatu mohlo pomoci. Navíc to nejtěžší bylo získat územní rozhodnutí, což se našemu vedení povedlo. Chci být mírným optimistou, takže myslím, že do roku 2020 Pardubice budou mít obchvat.

Pavel Studnička, zastupitel za KSČM
Vzhledem k tomu, že většina stran měla prosazení vybudování severovýchodního obchvatu v programu, tak bych se hodně divil, kdyby se se stavbou nezačalo. Snaha je určitě veliká. Poslední dva roky město trpělo hlavně tím, že spousta silnic, spojek a chodníků byla v budování. Věřím, že dopravní situace se bude zlepšovat. Jistě pomůže i silniční propojka mezi ulicemi Pod Břízkami a Kyjevská.

Miroslav Petráň, bývalý poslanec
Jestli se začne stavět, tak díky za to, ale je to zhruba o 40 let později, než bylo potřeba. Na obchvatech Pardubic se pracuje od 90. let, bohužel je vidět, že v české politice stále funguje protekce, protože jsou města, která obchvat dávno mají, i když ho nepotřebovaly tolik jako Pardubice. Pokud by se u nás stavělo jako v některých jiných zemích, tak musí stavba obchvatu trvat maximálně rok.

Libor Slezák, radní za TOP 09
Na jaře loňského roku jsme v zahájení stavby všichni věřili, ale teď už mám pochybnosti a nemohu to slíbit. Doprava v Pardubicích obecně není jen o obchvatech, jde také o takzvaný roštový systém dopravy – tedy síť ulic, které křižují město a rozptylují dopravu. Věřím proto, že se začne se stavbou spojky od krematoria na Kyjevskou a druhé spojky od Trojice do Svítkova, které jsou připravené.

Tomáš Pelikán, zastupitel za Sdružení pro Pardubice

Podle mých informací je dokumentace hotová a pracuje se na výkupech pozemků. Myslím, že termíny Ředitelství silnic a dálnic jsou reálné a splnitelné. Než bude obchvat hotový, moc se toho dělat nedá. Severovýchodní obchvat odvede tranzitní dopravu, což výrazně pomůže centru města. Je to pro Pardubice jedna z nejdůležitějších dopravních staveb.