Jindřich Tauber, náměstek
pardubické primátorky
I když už je to hodně dávno, přesně třicet let, tak si pamatuji, že jsem poprvé do školy šel v bílém svetříku. Svítilo tehdy sluníčko a já se těšil na to, co mě ve škole čeká. Velmi se mi tam líbilo, což mi vydrželo do konce základní školy. Patřil jsem mezi velmi silné ročníky. Ve třídě nás bylo 39.

Jiří Hájek, starosta

pátého městského obvodu
Na svůj první den ve škole jsem se hodně těšil. Doma jsem dostal obrovskou koženou aktovku, kterou jsem dokonce teď nedávno objevil na chalupě. Měl jsem pečlivě ořezané tužky a s trochu vykulenýma očima jsem byl velmi zvědavý na to, co mě v té škole vlastně čeká.

Lenka Demlová, vedoucí

tanečního oboru pardubické základní umělecké školy v Havlíčkově ulici
Na svůj první školní den si pamatuji velmi dobře. Patřila jsem mezi ty žáky, kteří se do školy těší. Líbilo se mi to prostředí. Dokonce si ještě vybavuji některé obrázky, pečlivě připravené sešity a důkladně ořezané tužky na stole.

Roman Línek, náměstek

hejtmana Pardubického kraje
Na první školní den jsem byl náležitě natěšen. Na svůj věk jsem byl dost vysoký, a tak jsem byl přesazen z předních míst do zadní lavice, což mě trochu zarazilo a přemýšlel jsem o tom, jestli to je tak správné. Nakonec se to ale všechno poddalo.

(td, sejk)