V Pardubicích je nyní celkem 13 poboček České pošty. Podle seznamu, který podnik uveřejnil v pátek a o jehož schválení by měla tento týden jednat vláda, by mělo v krajském městě zaniknout k 1. červenci sedm poboček. O poštu mají přijít například Dražkovice, Rosice a také hustě zalidněné části města Dukla a Dubina.

Česká pošta. Ilustrační snímek
Rušení poboček České pošty: V Pardubicích jich má zaniknout sedm, víme které

Proti záměru na rušení poboček se vymezili jak obyvatelé z okolí rušených pošt, tak i pardubický primátor a jeho náměstci. „Pošta s námi tento krok nekonzultovala, neměli jsme možnost rozhodnutí korigovat či ovlivnit. Podle návrhu poboček ke zrušení to vypadá, že výběr probíhal zcela nahodile a nesystémově," uvedli primátor a náměstci ve společném prohlášení. Primátor Pardubic Jan Nadrchal doufá, že při osobní schůzce se zástupci pošty, která je již domluvená, se počet rušených poboček podaří snížit.

Jiných pošt na Pardubicku by se rušení dotknout nemělo. Česká pošta neuzavírá pobočky v obcích, kde sídlí pouze jedna pošta. Zároveň se redukce pobočkové sítě netýká pošt Partner.

A jak byste situaci v Pardubicích řešili vy? Které pobočky České pošty by měly být rozhodně zachovány? Dejte najevo svůj názor v anketě.