O zpestření prvního dubnového odpoledne se "na Apríla" postarali nadšenci z Pardubického spolku historie železniční dopravy.

Na trase mezi hlavním železničním nádražím a Pardubičkami pendloval přes tři hodiny historický trolejbus 353 v jasně červených barvách.

Vůz příjemných oblých tvarů získal spolek právě před deseti lety. Po jeho renovaci s ním již na různých akcích najezdili kolem úctyhodných jedenácti tisíc kilometrů.

„Je to můj nejoblíbenější trolejbus,“ říká jednatel spolku Oldřich Čížek, jenž se během včerejší Aprílové jízdy zhostil úlohy „výběrčího“ jízdného, které však bylo dobrovolné a na uvážení cestujících, kteří nabídky přenést se na chvíli v čase do šedesátých až devadesátých let minulého století využili. „Vybrané peníze použijeme na renovaci dalších historických vozů, které v muzeu máme,“ dodal Oldřich Čížek.

Pardubický spolek historie železniční dopravy totiž sídlí v jedné ze starých nádražních budov rosické stanice, která mu slouží jako muzeum. První květnovou sobotu bude ve velkém stylu muzeum otevřeno pro letošní sezonu.