Jedno z nejnavštěvovanějších veřejných sportovišť – Plavecký areál Pardubice – čeká v příštím roce kompletní rekonstrukce. Oproti původním předpokladům se však náročné práce zřejmě protáhnou. Mimo provoz může být bazén i celý rok.

Původní odhady hovořily o tom, že objekt, který v sobě ukrývá především padesátimetrový bazén, bude opravován půl roku. S tím, jak radnice získává informace o technickém stavu areálu a rozsah rekonstrukce nabývá konkrétnější podoby, se již mluví o jiných termínech. „Vzhledem k rozsahu a problémům, které budou muset být řešeny, předpokládám, že půl roku nebude stačit. Že se rekonstrukce bude odehrávat zhruba kolem jednoho roku,“ uvedl včera primátor Pardubic Jaroslav Deml. Kromě prodloužení doby, po kterou bude veřejností vyhledávaný krytý bazén i s venkovním areálem uzavřen, se zdá jistou další věc. Tou je zbourání stávajícího skokanského bazénu. Právě na jeho místě má vzniknout akvapark, jenž by měl vylepšit ekonomiku provozu. Zastupitelé s tímto záměrem souhlasili na svém úterním zasedání, likvidace ojedinělého zařízení však není definitivní. Pokud Český svaz tělesné výchovy obstará padesát milionů korun a do konce dubna město obdrží písemný příslib této dotace, skokanský bazén bude do projektu rekonstrukce zahrnut. O definitivní podobě plaveckého areálu má rozhodnout květnové zasedání pardubických zastupitelů.

Město čeká úvěr

Náklady na rekonstrukci Plaveckého areálu Pardubice s vybudováním akvaparku jsou v tuto chvíli odhadovány na 450 milionů korun. „Bezpochyby si budeme muset půjčit a pokud se nám podaří získat nějaké zdroje z dotačních titulů, tak budeme určitě rádi. Existuje i možnost, že bychom se spojili v rámci určitého PPP projektu se soukromým investorem, který by nám v tom pomohl a pak by případně tuto věc provozoval. Jsou různé formy a je to hledání, které bude okamžitě následovat po tom, co rozhodneme o definitivní podobě technického řešení,“ dodává primátor Pardubic Jaroslav Deml.