„Dostavba vyjde na 124,5 milionu korun,“ upřesnil včera předseda představenstva fondu Milan Tichý s tím, že MRFP si na akci vezme úvěr. Ten bude splácen z nájemného, které fondu budou hradit hokejisté. „Ročně se nám zavazují splácet devět milionů korun,“ řekl Tichý, který odhaduje, že akce bude zaplacena do patnácti let či dříve, podle toho, jak se bude hokejovému klubu dařit. „Je to nejzdravější hokejový klub v republice, pohybuje se v černých číslech, nemám z toho obavy,“ uvedl předseda fondu.

Hokejový klub nebude splácet celou částku 124,5 milionu korun s úroky, protože během rozšíření jednoho křídla budou probíhat i úpravy, které si vyžádal sám městský fond. Jejich účelem je zlepšení víceúčelovosti haly, která slouží kromě provozování sportů na ledové ploše i pro sálové sporty, pořádání koncertů a další společenské akce. Podíl fondu je podle Tichého vyčíslen do třiceti milionů korun.

Na dostavbu hokejové arény je připravena potřebná dokumentace a práce by měly podle Tichého začít hned po definitivním souhlasu představenstva fondu. I proto, že basketbalisté, kteří tuto sezonu v hale hráli většinu zápasů, již vypadli v bojů play off. Dostavbou západního křídla hala získá osm set nových míst, převážně ve sky boxech pro firmy. Aréna bude mít nové skladovací prostory, zlepší se vytápění a odvětrávání haly i její osvětlení a ozvučení.