Podle generálního manažera HC Moeller Pardubice Zbyňka Kusého bude hlavní výhodou dostavěné haly průchodnost po vnitřním ochozu po celém svém obvodu. „Přesně tak to je běžné na stadionech arénovitého typu. Koridor ale bude daleko užší, jsme limitováni silnicí. Aréna se k ní rozšíří, ale až od prvního patra,“ uvedl na oficiálních internetových atránkách klubu Zbyněk Kusý. Na chodníku u silnice by tak mělo vzniknout jakési podloubí. Vnitřní ochoz by měl mít pro diváky velikou výhodu. „Podaří se nám zpřístupnit arénu kolem dokola. Divák může jít z jihu přes východ a na západ přijde ze severní strany,“ popisuje Kusý.

Součástí západního ochozu budou i sky boxy, stejně jako jsou na protější straně. To jsou podle generálního manažera například věci, ze kterých klub žije. „Na severozápadním rohu vznikne party box až pro tři sta lidí. Bude mít podobu, která by se dala srovnat s druhým patrem v pražské Sazka Areně. Party box budeme využívat i ke zvláštním účelům,“ dodal Zbyněk Kusý.

Krozšíření haly však dojde i na jihozápadní straně. Potěšeni by měli být hlavně mladí vlajkonoši, kteří chodí fandit do ochozů na stání. Právě o nová místa se totiž rozšíří populární jižní tribuna. Nový sektor bude srovnatelný s tím, který mají na opačném rohu fanoušci hostujících mužstev. Přibude tak sedm nových terasovitých schodů.

Další vylepšení uvítají diváci zejména v tom, že by se mělo týkat audiovizuální projekce. „Městský rozvojový fond si nechal udělat studie a budeme mít k dospozici nový akustický podhled, který bude řešit kvalitu poslechu,“ říká Zbyněk Kusý. Podle něj klub zaplatí rozpočet stavby ze svých peněz přibližně z osmdesáti procent. Celá dostavba by měla podle posledních údajů stát zhruba 130 milionů korun.

Na přestavbě vydělají také mládežnická mužstva pardubického klubu. Součástí rekonstrukce je totiž také kompletní přestavění hráčských kabin pod západní tribunou. Úplnou novinkou pak bude rehabilitační linka určena výhradně pro mládežníky.