Jan Linhart například požadoval tvrdý odpor proti rozšíření letiště. Náměstkyně Helena Dvořáčková byla infomací zaskočena a označila ji dokonce za novinářskou kachnu. " Nevím odkud to vzali novináři, ani odkud to vzala EBA," uvedla náměstkyně za ANO.

EBA je městská a krajská společnost zajišťující provoz civilní části letiště a terminálu. Letiště ale vlastní a provozuje armáda.

Ministerstvo obrany plány k navýšení armádní přítomnosti v Pardubicích Deníku potvrdilo v pátek 16. března na dotaz kvůli sporu o již vybudovanou cyklostezku. "Ministerstvo obrany plánuje na základě navýšení schopností vzdušných sil a při řešení provozních otázek využije právě prostor u obce Starý Mateřov. Bližší informace bohužel nelze z bezpečnostních důvodů zveřejnit," sdělila Deníku mluvčí Ministerstva obrany ČR Jana Zechmeisterová.

Záměr armády potvrdil i poslanec a zastupitel za ANO Martin Kolovratník, který se k problému dostal při jednání o budoucí trase jihozápadního obchvatu města. "Záměr armády by skutečně přetl plánovanou komunikaci a může to být problém," konstatoval.

Na stranu armády se poté postavili zastupitelé za KDU-ČSL i primátor: "Z pozice primátora nebudu aktivně bojovat proti aktivitám armády, pokud mi to neuloží zastupitelstvo," řekl Martin Charvát (ANO).