Vedení vojenského letectva se rozhodlo předčasně vyměnit vedení Správy letiště Pardubice. Podplukovníka Ivo Šťastného vystřídá podplukovník Peter Hatala.

Šlo o překvapivý krok, jelikož k případné výměně velení totiž mělo dojít až příští rok. Změna evidentně zaskočila oba zúčastněné. K předání velení došlo ve čtvrtek za přítomnosti velitele vzdušných sil Armády České republiky brigádního generála Petra Hromka.

„Takové bylo rozhodnutí a nařízení. Pro mě to bylo velké překvapení a jeho důvod jsem se vlastně nikdy nedozvěděl. Svoji kariéru profesní i soukromou jsem plánoval jinak. Nyní plním rozkaz. V této chvíli nebudu ani vykonávat novou funkci, tedy zástupce velitele štábu 21. základny taktického letectva Čáslav, protože jsem současně převelen do Prahy do struktur generálního štábu,“ komentoval změnu místa odcházející velitel pardubického letiště Ivo Šťastný. 

„Na novém působišti v Praze se budu rozkoukávat, zdali na to mé velitelské schopnosti stačí. Moje kariéra mohla poměrně brzy skončit zde, ale pokud se velitel rozhodl, že svou kariéru neukončím, tak mě ještě nějaká čeká,“ dodal Ivo Šťastný.

Jeho nástupce čeká výzva. „Sloužil jsem přes třicet let na různých pozicích na základně Čáslav a končil jsem tam v pozici zástupce náčelníka štábu a moji další kariéru mí nadřízení nalinkovali u Správy letiště Pardubice. Je tu smíšený letecký provoz, ale majetkem patří letiště Armádě České republiky. Jsem tu, abych dodržoval smlouvy – vymáhal z nich plynoucí výhody pro armádu a zajistil, aby povinnosti armády byly dodrženy,“ řekl nový velitel Správy letiště Pardubice Peter Hatala.