Projekt center je spolufinancovaný z Evropského integračního fondu pod Správou uprchlických zařízení Ministerstva vnitra ČR a všechny služby jsou poskytovány cizincům zdarma, a to ambulantní i terénní formou na celém území Pardubického kraje.

K poskytovaným službám patří kurzy českého jazyka, sociální poradenství, možnost asistence a doprovodu na úřady nebo do zdravotnického zařízení, tlumočení a kulturní a společenské akce. Ale také právní poradenství, které poskytuje advokátní kancelář. Právní poradenství je poskytováno každé pondělí od 16 do 19 hodin v prostorech Centra. Klientům je doporučováno se před konzultací telefonicky nebo osobně objednat.

Po dobu působení Centra na podporu integrace cizinců využilo právního poradenství 184 klientů. Nejčastějšími tématy ke konzultaci byly bytová politika, pracovně-právní vztahy, zdravotní pojištění, finanční problémy, rozvody, vízová a pobytová problematika, a některé další oblasti z rodinného, občanského, obchodního a trestního práva.

Centrum pořádá kromě jiného také letní kurzy českého jazyka pro děti a různé sportovní akce. Největší akcí, které Centrum připravuje ve spolupráci s mnoha partnery je Multikulturní týden 2011, který se bude v letošní roce konat od 29. dubna do 6. května 2011 na různých místech Pardubic.

Návštěvníky čeká například ochutnávka tradičních jídel, jarmark, výstavy, sportovní akce, workshopy s různorodou tématikou koncerty a besedy.

Ivona Baklíková, vedoucí Centra na podporu integrace cizinců pro Pardubický kraj