Než cestou represe, tak nejdříve domluvou. Pardubice hledají dalšího asistenta prevence kriminality.  První místo, kde asistentka prevence kriminality v Pardubicích začala působit, je Husova ulice a zlepšení situace je prý znát.
Pardubický magistrát spolu s městskou policií a úřadem práce teď hledá dalšího asistenta prevence kriminality. Nároky podle dotazníku neklade ani tak na vzdělání, jako spíš osobní znalosti.

Uchazeč musí kromě českého občanství prokázat minimálně dokončené základní vzdělání, zdravotní způsobilost, spolehlivost, bezúhonnost, nepobírat starobní důchod. Zajímavou podmínkou je, že i sám musí bydlet v sociálně slabé lokalitě.
Městská policie se netají tím, že vítaný by pro tuto práci byl někdo z obyvatel ulic Češkova, Jana Palacha, nebo Milheimova. Právě tady totiž městu Pardubice vzniká jakýsi základ sociálně vyloučené lokality.
„První věc, kterou bych požadoval, je řešit podněty, které  dostáváme od občanů," říká starosta pátého městského obvodu Jiří Hájek.

Práce už čeká

„O nich jsme na minulém zastupitelstvu diskutovali přes hodinu. Naším největším problémem je koncentrace heren. Souvisí s tím totiž krádeže, napadání a drobný vandalismus. To vše už přesahuje z Palachovy třídy na Duklu, Višňovku a Skřivánek a už zdaleka ne jen v nočních hodinách. Rád bych, aby se nám z toho časem nestala větší potíž. Služeb asistenta prevence kriminality bychom tu určitě hodně využili," míní Jiří Hájek.

Náplň práce asistenta prevence kriminality je především komunikace. Jak v samotné komunitě, tak směrem k orgánům města a případně i policii. Problémům má hlavně předcházet, ať už se týkají obyčejného nepořádku, nebo rušení nočního klidu.
Asistent prevence kriminality bude pracovat na plný úvazek, byť půjde o práci na dobu určitou. Přihlášky jsou k dispozici na služebnách městské policie. Vyplněny musí být do konce ledna.