Sportovní klub a atletický oddíl Hvězda SKP Pardubice by se snad v dohledné době mohl dočkat lepšího zázemí. Městský atletický stadion na Dukle, kde má své útočiště, by totiž měl dostat nový kabát. „Když tu máme pořádat nějakou vrcholovou akci, jako je třeba atletická extraliga, což je nejvyšší soutěž v zemi, fackuje nás hanba,“ konstatoval předseda Hvězdy Pavel Studnička.

„Teprve nedávno se nám podařilo dosáhnout toho, že na stadionu máme konečně oddělené mužské a ženské sprchy. Nyní bychom rádi rozšířili zázemí, protože šest šaten a dvě sociální zářízení na jeden stadion je opravdu málo,“ řekl Pavel Studnička.

„Je pravda, že do tohoto areálu bychom investovat určitě měli. Stav zázemí je pro zhruba šest set sportovců skutečně tragický,“ potvrdil náměstek pardubické primátorky Martin Bílek.

„Atleti nechtějí nic finančně náročného, nemají žádné přemrštěné požadavky. Myslím, že když využijeme současného stavu na stavebním trhu, mohli bychom přístavbu tréninkového a sociálního zázemí na stadionu pořídit za 15 až 20 milionů korun,“ nechal se slyšet Martin Bílek.

„Nyní bojujeme za to, aby se modernizace stadionu uskutečnila v co nejkratším čase. Přístavba tělocvičny, která by sloužila jako zázemí atletům v zimě i při různých soutěžích a povýšila by stadion na Dukle na lepší úroveň, aby se tu daly pořádat mezinárodní závody, by se dala zvládnout i za tři měsíce. Je to pochopitelně otázka peněz a stavebního a územního řízení. I proto jsme požádali ČSTV a aletický svaz, aby tuto akci podpořily nejen morálně, ale i finančně,“ dodal šéf pardubické Hvězdy.