Celková suma by se měla ještě zvýšit o část peněz ze startovného a od sponzorů, od nichž se odečtou náklady akce, řekl ČTK manažer golfového klubu Petr Barták. Pardubický kraj přispěl na pořádání turnaje 30.000 korunami.

"Dražily se například výtvory dětí ze speciální školy, hokejový dres HC Pardubice, keramické výrobky od sponzorek, které vlastní keramické školy nebo speciální vína," uvedl Barták. Turnaje se zúčastnilo 51 hráčů, každý zaplatil 1000 korun startovného.

"Letos se uskutečnil již osmý rok tohoto golfového turnaje," řekla ČTK ředitelka Svítání Miluše Horská. Speciální škola Svítání vznikla v roce 1992. Provozuje základní a praktickou školu, které v současné době navštěvuje 147 žáků a klientů s kombinovaným postižením. S podporou dotace Evropské unie se rovněž chystá pomáhat mladým lidem s mentálním postižením najít pracovní uplatnění, usnadnit by jim to měl roční kurz Učíme se pracovat…! Za peníze unie připraví Svítání také kurzy řemeslných technik, pomocných úklidových prací či udržování zeleně.