Na řadě tratí bude o víkendu prodloužen interval mezi jednotlivými spoji, a to z hodinového na dvouhodinový, případně z dvouhodinového na čtyřhodinový. „Na trati 031 mezi Pardubicemi a Hradcem Králové nepojedou spěšné vlaky vedené jednotkou RegioPanter,“ uvedla příklad jednoho z omezení na Pardubicku mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. Na dočasných úpravách řádů se s dopravci domluvil Pardubický kraj.

Vlaky a autobusy jezdí v době nouzového stavu téměř prázdné, proto kraj přistoupil k dalším opatřením. Základní autobusová obslužnost v pracovním týdnu bude snížena zhruba na 40 procent oproti normálnímu stavu. Železničních spojů pojede v týdnu přibližně 80 procent a o víkendech asi polovina oproti základnímu jízdnímu řádu.

Opatření se dotknou například již zmiňované železniční trati 031 Pardubice – Hradec Králové, dále například trati 015 Přelouč – Prachovice, 016 Chrudim – Holice, 0238 Pardubice – Havlíčkův Brod a dalších. Než tedy někam vyrazíte, přesvědčte se, že vybraný spoj opravdu jede. Upravené jízdní řády jsou podle sdělení Pardubického kraje k dispozici na webových stránkách www.portal.idos.cz.