Třída Míru, Masarykovo náměstí, Sukova třída a náměstí Republiky se promění vsilniční okruh pro již 32. ročník cyklistického kritéria Memoriál Josefa Křivky. Provoz automobilů bude v tomto úseku mezi 16.00 a 20.15 hodinouomezen.
„Okruh pro cyklisty bude vytvořen na straně přivrácené kcentru města, to znamená, že budou uzavřeny jízdní pruhy, kterými se projíždí po Masarykově náměstí od Chrudimi, kolem arény kZelené bráně. Pro automobily budou vyhrazeny jízdní pruhy vopačném směru, vnichž se ovšem bude jezdit obousměrně. Vdobě pro níž omezení platí budou také uzavřeny všechny příčné ulice, tedy Pernerova, Sladkovského a Na Hrádku ,“ řekl Jiří Řádek zodboru dopravy pardubického magistrátu.
Surčitými omezeními musí ve čtvrtek vpodvečer počítat i lidé cestující městskou hromadnou dopravou. Například trolejbusová linka číslo tři se centru města vyhne a pojede od nádraží ve směru do Lázní Bohdaneč přes Polabany, tedy ulicí kpt. Bartoše a Bělehradskou na Hradeckou a dále po pravidelné trase. Ostatní trolejbusy projíždějící běžně třídou Míru nahradí autobusy, které pojedou Sukovou třídou. Zastávky vcentru budou po dobu omezení dopravy zrušeny.