„Měli jsme tady minulý kurz dva uchazeče z Německa odkázané na vozíky,“ říká Pavel Peml. „Vyřešili jsme to tak, že jsme sehnali německého překladatele, kterého si museli zaplatit a po dobu čtrnácti dnů tady byl s nimi.“

Tlumočník byl přítomen při výuce jak v učebně, tak během jízd ve vozu. Překladatel pochopitelně nechyběl ani u závěrečné zkoušky.

„Měl jsem z toho trošičku obavy, protože to byla taková první vlaštovka. Povedlo se nám to, i oni si řidičské průkazy odvezli. Samozřejmě je to evropský řidičák a jeho platnost je po celé Evropě,“ uvedl majitel přeloučské autoškoly.

Proč si Němci zvolili právě Přelouč? Autoškola Pavla Pemla se jako jediná v České republice komplexně zabývá přípravou hadicapovaných na získání řidičáku. Hlavní důvody jsou ale podle pozorovatelů ekonomické. „Přesně tak. I já jsem se na to ptal, abych v tom byl moudřejší. Cena řidičského průkazu handicapovaných v Německu a u nás se nedá vůbec porovnat. Je to několikanásobně víc. Vemte si, že tady je cena 15 a půl tisíce, což je zhruba 500 EUR. A tam je to 2500 EUR. To je prostě šílené,“ soudí Pavel Peml.

Více informací najdete ZDE.