Bangladéšský malíř Rahul Amin Kajol spolu s obyvateli Pardubic na ní hodlá ztvárnit nejvýznamnější okamžiky historie města.

Na zdi se objeví zásadní momenty pardubických dějin. Podle pořadatelů by se na zdi mohla objevit třeba témata příchodu Pernštejnů do Pardubic, dostih Velká pardubická nebo historie a současnost vaření piva ve městě.
Pardubice se navíc díky tomuto uměleckému počinu mohou zapsat do knihy rekordů jako největší streetartový umělecký počin i jako největší sociálně-arteterapeutický projekt.

Tvořit se začalo ve čtvrtek a jen tak se končit nebude. „Výtvarné práce budou pokračovat do konce září. Kajol dostal podklady k historii města, příběh si vymýšlí sám," řekla koordinátorka akce Dagmar Bálková, která zároveň popsala postup malování. „Kajol si na zeď udělá předmalbu a tečkami naznačí, jakou mají mít jednotlivé části barvu. Děti je pak vymalují. Zapojit se do práce mohou i kolemjdoucí," dodala koordinátorka akce.

Zeď bývalé továrny však nebude prvním výtvorem v Pardubicích. Umělec již loni vyzdobil s dětmi chodníky před základními školami Staňkova a Artura Krause.