Policie v Pardubickém a Královéhradeckém kraji měla v neděli celodenní pohotovost. Přes Pardubice do Hradce Králové jelo vlakem několik stovek příznivců ostravského Baníku. Policie v obou krajích zmobilizovala pořádkové jednotky v očekávání možných problémů.

Průjezd fanoušků se neobešel bez doslovných policejních manévrů. V Ústí nad Orlicí do vlaku, kterým jela většina ostravských fanoušků přistoupila pořádková jednotka, ta pardubická vyrazila už rovnou do Hradce Králové posílit tamní jednotky. Jejich přestup v Pardubicích se v rámci možností uskutečnil v relativním poklidu. Velká část fanoušků, která čekala na vlak do Hradce Králové zůstala v podchodu pod nástupištěm a čas si krátila halekáním. Když ale nedešel čas odchodu na nástupiště, celý dav se vydal špatným směrem. Když svou chybu zjistili, neobtěžovali se podchodem a naskákali do kolejiště a vydali se průchodem z prodlouženého nástupiště před nádraží. Jeden z přítomných fanoušků zde vyskočil na květináč a bavil publikum citacemi projevů Adolfa Hitlera v němčině, voláním po odstranění židů a svůj projev zakončil nacistickým heslem: "Ein Volk, ein Reich, ein Führer! Sieg Heil!" (Jeden národ, jedna říše, jeden vůdce! Vítězství zdar! - viz videozáznam).

"Všechny pořízené záznamy budou policisté vyhodnocovat. O tomto incidentu víme a případné protiprávní jednání budeme řešit," konstatoval velitel pardubických pořádkových policistů Jan Záhorský.

Ani zpáteční cesta ostravských neproběhla tak úplně v klidu. Cestou z Hradce Králové totiž někdo z nich zatáhl ve vlaku za záchrannou brzdu a souprava nabrala patnáctiminutové zpoždění. Do Pardubic v té chvíli spěchaly vypomáhat i pořádkové jednotky ze sousedního Královéhradeckého kraje. Ačkoli většina fanoušků z Ostravy podle zpráv z Hradce Králové zvolila dopravu vlastními auty, vlakem jich skutečně cestovalo na dvě stě. Peróny v Pardubicích tak ještě před jejich příjezdem obklopily desítky těžkooděnčů, kteří nechtěli ponechat nic náhodě a fanoušky směřovaly rovnou do správného vlaku. Hlavní proud baníkovců tak opustil pardubické nádraží krátce po osmé hodině večer. Policie v Pardubicích ještě v pohotovosti zůstala kvůli možným opozdilcům.