Mezi běžnou poštou našel včera místostarosta Ladislav Racek na stole dopis od soukromé firmy, která provozuje bankomaty. „Jde o nabídku, že u nás zřídí bankomat, a jako podmínku si dávají 1750 výběrů měsíčně. Pokud nebude této hranice dosaženo, pak zbytek za poplatky do tohoto počtu může doplatit ze své kasy město,“ řekl nám Ladislav Racek.

Informace je natolik čerstvá, že o ní budou radní teprve jednat, ale již nyní je zřejmé, že dašičtí občané nejsou rozhodně bez šance mít v brzké době už konečně svůj vytoužený bankomat.

Doposud tato možnost ztroskotávala na jediném, leč těžko splnitelném požadavku peněžních ústavů včetně ČSOB, s níž jednání dašických představitelů dospěla nejdále.

K tomu, aby se jim zřízení bankomatu vyplatilo, muselo by na něm proběhnout více než tři tisíce výběrů měsíčně.

Město Dašice, v němž žije osmnáct set obyvatel, jim však tuto záruku nedávalo.

Ani z ČSOB neobdržela naše redakce dosud nové informace v kauze bankomatu. Snad jen to, že bankomaty jsou pouze částí jejich distribuční sítě.

„Všichni držitelé platebních karet ČSOB mohou k výběrům hotovosti využít kterýkoli obchodní řetězec Albert nebo Hypernova. Se službou CashBack, která je zdarma, tak mohou získat hotovost na 2500 pokladnách v celé republice,“ uvedl pro náš Deník Tomáš Kopecký z oddělení externí komunikace ČSOB.