„Díky pilotnímu projektu JOAP pro mladistvé bez práce nahlédli němečtí studenti do provozních středisek Labské hotelové školy. V cukrárně pomáhali s výrobou svatebních koláčků, jablečného závinu, zákusků, perníčků, zdobili čokoládou i polevou. Ve školní nebo cvičné kuchyni se podíleli na přípravě obědů pro všechny strávníky školy a mohli tak poznat některá typická česká jídla,“ řekla profesorka školy Dana Hermanová.

V servisu se žáci z Bavorska seznámili s obsluhou hosta číšníkem. „V mimopracovní době pak byly pro německé praktikanty připraveny exkurze ve městě – například v pivovaru, hotelu Euro či v dílnách Stavebního učiliště v Rybitví,“ upřesnila Dana Hermanová.

Ve škole mohli praktikanti z Bavorska vidět přípravu studentů na barmanskou soutěž a také si zasportovat ve vzájemných utkáních s českými žáky ve florbale a kopané. V programu nechyběla ani poznávací procházka historickým i moderním centrem Pardubic a víkendový zájezd do hlavního města Prahy.
„Němečtí žáci byli velmi spokojeni a odjížděli plni dojmů. Doufejme, že tato praxe v Labské hotelové škole, i když krátká, jim pomůže se lépe zorientovat v životě a vést jejich kroky správným směrem,“ doplnila profesorka polabinské střední školy.