Novým ředitelem Aquacentra Pardubice se stal Jiří Vysoudil. Do funkce ho na základě úspěchu ve výběrovém řízení jmenovala správní rada obecně prospěšné společnosti PAP Pardubice, která je provozovatelem bazénu.

Jiří Vysoudil nepůjde do neznámého prostředí, dosud byl totiž prozatímním ředitelem aquacentra. Při výběrovém řízení prý Vysoudil přesvědčil celou komisi.

Přesvědčil komisi

„Přesvědčily nás také jeho kroky, které učinil v pozici krizového ředitele. Nastavil chod společnosti tak, že směřuje k zdárnému otevření 1. června. Věříme, že pod jeho vedením se Aquacentrum Pardubice podaří uvést do provozu bez jakýchkoliv komplikací,“ prohlásil předseda správní rady PAP René Živný.

Aquacentrum bylo bez šéfa od března, kdy podal výpověď dlouholetý ředitel Jan Ľuptovský. Tomu předcházelo odvolání dvou členů ODS –  Alfred Mede skončil ve správní radě prý kvůli destruktivnímu chování a Petr Ministr v dozorčí radě kvůli střetu zájmů. Tyto personální změny ve vedení PAP měly za následek ostrou rozmíšku mezi vedením města a opoziční ODS.

„Jediným a hlavním důvodem pro jejich odvolání bylo to, že oba nesouhlasili s tím, aby vedení města zasahovalo do kompetencí odpovědných lidí v samostatné společnosti, a že při jednání vyjádřili svůj vlastní názor na věc, rozdílný od názoru náměstků primátorky,“ pravil ke kauze šéf pardubických zastupitelů za ODS Petr Klimpl.

Lukáš Dubský