Desítky sportovních nadšenců z Pardubicka se již tradičně rozloučily se starým rokem 31. prosince silvestrovským během ke Kunětické hoře. Běželi sportovci z klubu AC Pardubice, ale i široká veřejnost s jasným cílem udělat něco pro zdraví a popřát si do nového roku.

„Je to letitá tradice pro příchozí atlety, bývalé atlety, sportovce, lidi, kteří se chtějí rozloučit s letošním kalendářním rokem. Zdravý pohyb je určitě prospěšný, takže ukončeme ten starý rok a zároveň začněme ten nový pohybem, ať zdraví slouží nám všem - lidem, kteří se zúčastní, i v tom příštím roce,“ Deníku řekl pořadatel akce Miloslav Ratman.

Ilustrační foto.
Silvestr? Bitevní pole v centru Pardubic a zranění malého kluka od pyrotechniky

Od třinácté hodiny se konala prezentace sportovců a ze sportovní čáry vystartovali běžci přesně úderem čtrnácté hodiny a rozeběhli se na jedenáct a půl kilometru dlouhou trať kolem řeky Labe, přes Brozany k přilehlému okolí hradu Kunětická hora a zpět. „Trasa byla pěkná, pro každého stejně náročná a jinak perfektní běh na Silvestra, pěkné odpoledne,“ řekl účastník běhu.

Akci doprovázela veselá nálada a zúčastnění sportovci si navzájem popřáli mnoho úspěchů a sportovního elánu do roku 2024.

Mohlo by vás zajímat: Lávka přes Labe v Přelouči je připravena k otevření

Zdroj: Michal Žampach