„Chceme pozvat všechny příznivce pohybu, ale především rodiny s dětmi na Běh Univerzity Pardubice. Naší akcí navazujeme na sérii dobročinných Běhu Terryho Foxe a Běhu naděje. Běh Univerzity Pardubice podpoří domácí hospicovou péči,“ uvedl Mgr. Jan Němec, vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice, která akci společně s Univerzitním sportovním klubem a Fakultou zdravotnických studií UPCE organizuje.

Sportovci vyběhnou v sobotu 7. října 2023 z Pernštýnského náměstí. Běžce čeká trasa dlouhá 2,5 kilometru, trať pro cyklisty a fanoušky koloběžek bude mít 3 kilometry. První start pro běžce je naplánovaný na 10:00 hodin. Cyklisté a koloběžkáři vyrazí na trasu v 10:30 hodin. Prezence začíná v 9:00 hodin. Celá akce je nesoutěžní s dobrovolným příspěvkem.

Slavnostní otevření Automatických mlýnů v Pardubicích
Inkubátor vědy, umění a kultury: Nová éra Automatických mlýnů v Pardubicích

Všichni nadšenci pohybu si kromě sportu užijí také zábavný doprovodný program. V něm se představí Univerzitní sportovní klub (USK), Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice společně s partnerem akce VZP, a také Pohybové studio Hroch.

Akce je i letos součástí podzimních Městských slavností v Pardubicích. Loni se akce zúčastnily stovky dospělých i dětí.