Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bém kvůli černé stavbě volal. Nic prý nežádal

Pardubice - Společnost D+D Park odmítá, že by za ní někdo lobboval, aby získala dodatečné povolení

23.10.2009 1
SDÍLEJ:

Zastavit práce. Stavba logistického centra se má dočasně přerušit, než získá potřebná povoleníFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

„Jednoznačně odmítáme tvrzení, že by naše společnost přímo či nepřímo zasahovala do projednávání naší žádosti o dodatečné stavební povolení logistického centra Zelená louka,“ uvedl včera v tiskovém prohlášení Petr Dědek, předseda představenstva firmy D+D Park Pardubice. „Taková tvrzení postrádají smysl a logiku, protože v současné době máme připraveny všechny potřebné dokumenty, které Rada města Pardubic požadovala, abychom mohli začít jednat o pronájmu pozemku města a následně mohli pokračovat v přerušeném řízení o dodatečném povolení stavby,“ poznamenal Petr Dědek.

Telefonát od Béma

„Intervence kohokoliv za cokoliv jsou tedy zbytečné,“ narážel Petr Dědek na vyjádření pardubického zastupitele a předsedy Sdružení pro Pardubice Miroslava Petráně.

Podle Petráně se za to, aby největší černá stavba ve městě získala dodatečné stavební povolení, měl u pardubického primátora Jaroslava Demla přimlouvat i pražský primátor Pavel Bém.
„Byl jsem přítomen hovoru, kdy Pavel Bém 21. září kolem 21. hodiny volal primátoru Demlovi. Ten se mu snažil vysvětlit, co všechno kolem stavby probíhá, jak a proč se k ní pardubická radnice staví odmítavě. Myslím si, že se v tu chvíli choval primátor Deml normálně. Ale vycítil jsem tlak na jeho osobu,“ prohlásil Miroslav Petráň.

„Mrzí mne, že se z telefonátu pana primátora Béma stala mediální aféra. Mohu potvrdit, že mi skutečně volal, ptal se, v jakém stavu stavba je, tak jsem mu velmi obšírně popsal, v čem je problém, že společnost D+D Park jednoznačně porušila zákon, že se pokusila obejít územní řízení, ale že se to nyní snaží napravit. V žádném případě však nijak nelobboval, nic nežádal a ani o nic neprosil. Zkrátka se pouze informoval, nesnažil se uplatnil svůj vliv, abych něčemu pomohl. Ostatně bych to ani nepřipustil,“ pravil pardubický primátor Jaroslav Deml. „Pak jsme se spolu setkali ještě na Velké pardubické, kde jsem mu pouze potvrdil, že stav v této kauze je setrvalý,“ dodal.

„Mým cílem není, aby se stavba zbourala, ale aby se k povolení stavby dospělo normálním, standardním způsobem. V tuto chvíli však stavbu bez souvisejících úprav v dopravní infrastruktuře považuji za nezpůsobilou k realizaci. Je zřejmé, že by tam už při stavbě mohlo přibýt třicet až sto kamionů denně a později mnohem víc. Doprava v Pardubicích by se zcela zastavila,“ domnívá se Petráň.

„Pokud navíc vycházíme vstříc někomu, kdo nás podvedl, tak se řadíme vlastně do řady s ním. To já nechci. Přál bych si, aby mí kolegové pochopili, že politika má nejen tu pragmatickou a technickou stránku, ale i tu morální,“ sdělil zastupitel, který prý nemá strach z toho, že by se mu nyní někdo za jeho vyjádření chtěl mstít. „Nemám strach o sebe. Ale mám obavy, že se má otevřenost může podepsat třeba i na Dostihovém spolku nebo jiných se mnou spojených aktivitách.“

Monika Suchá, Tomáš Dvořák

23.10.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Zhruba třetina praktických a dětských lékařů a ambulantních specialistů dnes neotevřela své ordinace na protest proti nedostatku financí a proti zavedení elektronického receptu od příštího ledna. K akci se připojila i asi šestina lékáren.

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Obsah kapes zadrženého dealera.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Naši prvňáci ze Základní školy Dříteč

Pardubice - Každou středu pravidelně zveřejňujeme prvňáky z pardubického regionu.

Hasiči po nehodě chytali stovky litrů nafty

Ostřetín - Dopravní nehoda v Ostřetíně ohrožovala životní prostředí. Z nádrže nákladního vozu tekla nafta do potoka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení