V letošním roce si Památník Zámeček připravil i vánoční program, ve kterém nechybělo vystoupení pěveckého sextetu ze Základní umělecké školy Pardubice. Lidé se tak mohli zaposlouchat do vánočních melodií žáků či si s nimi společně zazpívat a navodit tak příjemnou atmosféru spojenou s adventním časem.

„To naše místo je vlastně spojeno s tragickými událostmi, kdy tady bylo popraveno 194 obětí. Vánoční program je jedna z těch akcí, kde chceme zdůraznit poselství míru a zdůraznit ho právě tím Betlémským světlem, které symbolizuje mír a přátelství a trochu ukázat lidem, že můžeme oslavovat i život a nejenom si připomínat tragické události,“ sdělila Deníku Kateřina Hloušková, mluvčí Památníku Zámeček Pardubice.

Ilustrační foto.
Tristní výsledek kontrol: V sedmi z devíti případů alkohol mladistvým prodali

Ti nejmenší se mohli zúčastnit tvořivé dílny, kde pro ně bylo přichystáno překvapení v podobě vyrábění vlastního vánočního obrázku, přání nebo ozdobiček. Aby nebylo návštěvníkům zima, bylo pro ně přichystáno i něco teplého pro zahřátí.

Památník Zámeček se věnuje Vánocům také v edukačních programech, právě v letošním roce to byly oblíbené Vánoce v protektorátu. „V rámci programu si s dětmi povídáme o tom, jak lidé prožívali Vánoce za druhé světové války. Porovnáme také, jak se postupně proměnily představy o Vánocích a hodnoty s nimi spojené,“ uvedla edukátorka památníku Eva Kubelková.

Vizualizace multifunkční arény v Pardubicích
Dědek dostal od Pardubic zelenou. Dynamo může získat nejmodernější halu v Evropě

Památník Zámeček se vánočním programem rozloučil s letošní sezónou a chystá se již na novou. Ta se otevře návštěvníkům opět 6. ledna.