Palčivým problémem Pardubic je nadále doprava. Navíc se situace neustálým nárustem dopravních prostředků zhoršuje.
„Největším problémem města je v tuto chvíli doprava. Chceme tlakem na veřejné instituce dosáhnout jejího zlepšení,“ řekl na pondělní tiskové konferenci Alexandr Krejčíř, náměstek primátora zodpovědný za dopravu a investice.

Bez obchvatu se město neobejde

Právě Krejčíř je nyní lídrem kandidátky ODS do komunálních voleb.
„Velmi důležitou otázkou a naším cílem je vyřešit dopravní situaci ve městě. Bez obchvatu se již město neobejde,“ prohlásil Krejčíř.

„My sami chceme jeho vybudování pomoci vlastními prostředky. Hodláme vybudovat liniové řízení křižovatek, které by mělo umožnit bezproblémový průjezd městem, a také centrální dopravní dispečink, který by přinášel aktuální informace pro řidiče o dopravě a také o parkování ve městě,“ uvedl Krejčíř.

„Parkování je nutné řešit jak v samotném centru města, tak na sídlištích. Je potřeba zvýšit počet parkovacích míst. Chceme je vybudovat v okrajových částech, ne zatěžovat ještě více dopravu v centru města zřizováním nových parkovacích míst,“ vysvětlil Alexandr Krejčíř.

„Nadále chceme posilovat síť cyklostezek. Více ji propojit, aby byla skutečně ucelená,“ sdělil současný první náměstek primátora.

Projekty jsou již v územním plánu

Již v uplynulém volebním období ale měla ODS v plánu vyřešit dopravní situaci ve městě. „Trápí nás, že jsme měli něco nastaveno a nedošlo k realizaci těchto projektů. Bohužel na to mělo vliv to, co se stalo v uplynulém volebním období – celosvětová krize, odstoupení vlády a podobně,“ konstatoval lídr pardubické ODS Alexandr Krejčíř.

„Podařilo se však dosáhnout toho, že projekty jsou zakotveny v územním plánu. Udělali jsme pro to maximum. Samotnou realizaci ovlivnit nedokážeme. Záleží na rozhodnutí Ředitelství silnic a dálnic, Státního fondu dopravní infrastruktury a ministerstva dopravy,“ dodal náměstek primátora.

„Jedním z prvních úkolů je nyní rekonstrukce křižovatky u Parama. Samotné dopravní stavby budou zařazeny do těch s vysokou prioritou,“ uzavřel Alexandr Krejčíř.

Monika Suchá