Pulty prodejců potravin dnes běžně nabízí též potraviny s označením bio. Jedná se o potraviny vyrobené z tzv. bioproduktů, surovin získaných v ekologickém zemědělství bez používání umělých hnojiv a chemických přípravků. Dané potraviny se vyznačují vysokovu kvalitou, obsahují více vitamínů a živin.

Biopotraviny produkuje na své kozí ekofarmě v Poběžovicích u Holic již řadu let i farmář Luboš Vohralík. V současné době chová více jak dvě stovky koz, které jsou živeny jen trávou, senem nebo senáží. Finančně si však musí vystačit s vlastními zdroji nebo s běžným úvěrem.

Chybí dotace

„V zahraničí jsou podobné chovy výrazně dotovány, ale u nás je situace v oblasti dotací bídná. Plošné dotace dostáváme, ale peníze z Evropské unie jsou nedostupné. Neznám kozí farmu, kterou by unie podpořila,“ uvedl našemu Deníku Luboš Vohralík a dodal, že negativní vliv má i neustálý nárůst cen například za energie. Ten se pochopitelně odráží i v cenách produktů. „Svoji klientelu máme, ale pociťujeme, že lidé začínají na potravinách šetřit. Před čtyřmi lety bylo mnohem lépe. Zůstávají nám samozřejmě fajnšmekři, ale třeba i lidé alergičtí na kravské mléko a výrobky z něj.“ Pro ně je totiž mléko koz jedinou variantou, jak si dopřát mléčné produkty. „Ve srovnání s mlékem kravským má kozí mléko jiné složení bílkovin a v zásadě je zdravější,“ vysvětlil Vohralík, jehož výrobky můžete zakoupit přímo na farmě tzv. ze dvora, ale jsou k dostání i v běžné obchodní síti.

Kozí sýr má naše rodina v oblibě

Ač jsou biopotraviny dražší než běžné potravinářské výrobky, lidé je kupuji. „Naše rodina biopotraviny do svého jídelníčku pravidelně zařazuje, ale rozhodně netvoří základ naší stravy. Spíše jsou jakýmsi doplňkem,“ řekl našemu Deníku Miloš Klikar z Holic.

„Věřím i ekologickým postupům při jejich výrobě, ale přesto se domnívám, že by lidé měli více vědět o kontrolách,“ doplnil Klikar. Problém nemá ani s cenami, u některých produktů mu totiž nepřipadají nadhodnocené. „Například u zeleniny nebo mléka cenu vůbec neřeším, samozřejmě u masa ano, tam je rozdíl markantní,“ zhodnotil.

Na otázku, zda kupuje výrobky z kozího mléka, Miloš Klikar přitakal s tím, že kozí sýr má jeho rodina ráda. (Lukáš Peška)