Město plánuje postavit sportovní halu. Tamní základní škola nemá vlastní sportoviště, hala by mohla sloužit i pro děti ze škol z okolních obcí.

Záměr je už od Sametové revoluce

„Je to záměr od Sametové revoluce. Pětadvacet let chce město postavit halu, dodnes se k tomu neodhodlalo," nechal se slyšet starosta Bohdanče Ladislav Štěpánek.
Sportovní centrum přímo u základní školy by mohlo stát odhadem 65 milionů korun bez daně z přidané hodnoty.

Město proto musí investici rozložit do několika let, dotace na stavbu nedostane.

Žáci mají zatím jen velmi malou tělocvičnu ve škole nebo chodí cvičit do bohdanečské sokolovny.

Oba prostory jsou podle slov ředitele Základní školy Lázně Bohdaneč Jana Ľuptovského nevyhovující.

„Hala nám vyřeší obrovské organizační problémy. Ve škole máme malou tělocvičnu o velikosti obývacího pokoje. A přesun do sokolovny je zase časově náročný. I když spojíme hodiny, tak z dvouhodinovky zbyde šedesát minut cvičení," vysvětlil ředitel bohdanečské základní školy.

Starosta Ladislav Štěpánek doufá, že v příštím roce město dokončí projekt a vybere dodavatele. Vzhledem k vysokým nákladům by hala mohla být hotová na podzim 2017, případně v následujícím roce.
Podle poslední existující studie má být sportovní hala „přimknuta" k jižní stěně již stojící nové jídelny v areálu za starou základní školou u náměstí. Čas nutný k přesunu žáků na hodiny tělesné výchovy tak bude minimální.

„Otevře se nám také možnost založit nové kroužky pro děti a hala se stane i místem pro setkávání s rodiči žáků, které nám doposud chybí. Určitě bude plně využitá nejen dopoledne, ale po celý den," je přesvědčen ředitel Jan Ľuptovský.

Nejde o jediný problém školy

Základní školu v Lázních Bohdaneč navštěvuje 370 dětí.

A chybějící sportoviště není její jediný problém. První a druhý stupeň se učí ve dvou budovách, vzdálených asi deset minut chůze od sebe. První stupeň sídlí Na Lužci, druhý v budově z roku 1896 na náměstí, u té má vzniknout i hala. Ideální by podle ředitele školy bylo postavit u historické budovy ještě jednu novou pro první stupeň.