Vše odstartovalo krátce po čtvrt na tři odpoledne, kdy po projevech výkonného ředitele a starostky lázeňského městečka byla slavnostně spuštěna jedna z dominant Lázní Bohdanče – fontány v centru města.

V 15 hodin se pak před pavilonem Gočár strhla doslova mela, neboť stovky lidí si nenechaly ujít autogramiádu pardubických hokejistů. Jan Starý, Daniel Rákos a Jan Kolář II dorazili na místo nejen se svými fotografiemi, na které se poté více než hodinu trpělivě podepisovali všem svým fanouškům, ale i s obřím pohárem pro vítěze extraligy!

Téměř totožný zájem jako o hokejové mistry byl mezi návštěvníky areálu lázní také o minikoncert Janka Ledeckého. Ten s mírným zpožděním začal na pódiu Pod Altánem. Stejný zpěvák pak přivedl do varu i účastníky slavnostního večera, který se konal od dvaceti hodin v uzavřených prostorách lázní. „Klidně si řekněte, co bych měl zahrát. My jsme tady pro vás,“ vyzýval ke spolupráci natěšené publikum populární zpěvák. Ze svého vystoupení pak udělal jakési „písničky na přání“. Zřejmě jeho největší pecku – Sliby se maj plnit o Vánocích, však zahrát odmítl. „Ne, to opravdu nejde. Na prvního Máje přeci nemohu zpívat o Vánocích,“ smál se zpěvák. Na další návrh písně z řad diváků – Promilujem celou noc už ale reagoval kladně.

Sobotní odpoledne pak v areálu lázní nabídlo i spoustu další zábavy a atrakcí nejen pro dospělé, ale také pro děti. Nechyběla vystoupení různých
dalších hudebních či tanečních skupin, ukázky bojových umění, řemeslné stánky, projížďky v kočáře či v neposlední řadě třeba nafukovací hrad. Bohatá tombola a noční ohňostroj byly rovněž nezbytnou součástí slavnostního dne.