První domácí utkání ve druhé lize se pardubickým fotbalistům podařilo hned dvojím způsobem. Herně i v hledišti. Pardubičtí fotbalisté porazili Bohemians 1905 a vyhráli 2:0.

Pět set klokanů

První utkání se soupeřem s velkou fanouškovskou základnou přineslo i obavy o případnou bezpečnost. Pardubický klub je oproti „Klokanům" v druhé lize nováčkem a Bohemka, ačkoliv platí za jeden z nejslušnějších fanklubů, přece jen má svoje rowdies. A ti o sobě dali na stadionu také vědět. Je ovšem třeba podotknout, že šlo o asi dvanáct jedinců z celkového počtu pěti set zeleno – bílých fanoušků.

Pár výtržníků

Bezpečnostní opatření ale byla dostatečná. Nové oplocení sektoru hostí i ochranné sítě pomohly. Zejména v závěrečných fázích utkání, kdy fanoušci hostí nepříliš dobře nesli prohru svého týmu, začaly z jejich sektoru létat na plochu hlavně pivní kelímky. Většina jich ale skončila právě v ochranné síti. Přiletělo ale i pár světlic. Rvavé jednotlivce v rámci možností zklidňovala slzotvornými spreji bezpečnostní služba na stadionu.

Jediná roztržka

Navzdory těmto malým výtržnostem se celé utkání obešlo v klidu. Až při odjezdu se do sebe chtěli na autobusové zastávce pustit dva fanoušci. Tomu ale pouhou přítomností zabránili policisté.
Skupinu, která byla odpovědná za většinu výtržností, pak policejní pořádková jednotka nespustila z očí ani po odchodu ze stadionu. Ve městě už se ale chovali v poklidu.

Doprava plynulá

Komplikace se očekávaly i v dopravě. Stadion Pod Vinicí nemá ve svém okolí příliš parkovacích míst. Při nájezdu a rozjezdu aut z okolí stadionu se pochopitelně tvořily menší kolony. Policisté i řidiči je ale zvládli hladce vyřešit.