Dva příběhy lidí, jejichž životy mohly vyhasnout na silnicích, mají šťastný konec. V prvním případě je řeč o muži, kterého postihla srdeční příhoda za volantem jeho vozu, ve druhém o motorkáři, který utrpěl vážná poranění, když jej srazilo osobní vozidlo. Šťastné pokračování jejich příběhu má však i další společný jmenovatel – vděčnost záchranářům.

Pana Josefa Kupce zradilo v Lázních Bohdanči za volantem srdce. Strážníci jej společně s některými svědky události přivedli srdeční masáží a umělým dýcháním zpět k životu. Muž po návratu z nemocnice zamířil právě za strážníky – udělat zdánlivě samozřejmou, ale obvykle zapomínanou věc – poděkovat. „Až mi to vyrazilo dech, že přišel. Většinou si na to nikdo ani nevzpomene, když mu pomůžeme.

„Častější je, že na nás někdo hází špínu a výmysly, třeba kvůli pokutě za rychlou jízdu,“ povzdechl si vrchní strážník Pavel Řehoř, který společně se starším strážníkem Patrikem Trojanem muže resuscitoval. Trojan k zásahu dokonce přijel, i když v té chvíli nebyl ve službě. „Hlavně, že je pán už doma a naše práce má tak smysl. Jen škoda, že se nám nepodařilo zjistit totožnost zdravotní sestry z jihu Čech, která jela v té době okolo a zahájila první pomoc ještě před naším příjezdem, protože poděkování patří také jí i všem, kteří na místě jen nepostávali a snažili se pomáhat,“ dodal Řehoř.

Poděkování všem vzkazuje také manželka muže, kterému na motocyklu zkřížilo dráhu osobní auto. „Děkuji komukoli, kdo byl na místě, ať už to byli strážníci nebo kolemjdoucí. Pomohli všichni kdo mohli, byli jste výborní, pohotoví a v pravý čas na bohužel osudném místě nešťastné nehody mého manžela. Z nemocnice už je doma, ale následky si ponese celý život. Levou ruku má zlomenou v zápěstí, rovněž zlomený má palec. Na pravé ruce má zlomený na dvakrát malíček a zlomenou pažní kost. Ta byla operována a má v ní destičku a 6 šroubů. O zhmožděninách a odřeninách ani nemluvím. Vše je strašně bolestivé,“ sdělila Lucie Freiberková.