Neobvyklého pasažéra zažili jak cestující tak i personál v rychlíku jedoucím z Chocně do Prahy. Právě tento spoj si pro svoje toulání vybral mladý Německý boxer.

"Jelikož to byl už pohledu velký mazel a za každé pohlazení byl moc rád, nezpůsobil na trase žádnou paniku. Naopak, přes operačního Policie ČR dostali echo strážníci, aby si hafana na nádraží v Pardubicích vyzvedli," uvádí mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová.

Na pardubickém nástupišti už na boxera čekal uvítací výbor v podobě psovoda městské policie. "Asi roční boxer se stejným nadšením jako cestující vítal i muže v uniformě a posléze i pracovnici městského útulku. Dle skvělé kondice psa a zavedenému čipu bylo zřejmé, že tento mazlík se v kotci příliš dlouho nezdrží, což se také stalo," dodává Lucie Klementová. Už za několik minut totiž majitelka kontaktovala strážníky, kde se dověděla dobrou zprávu, že pes se našel, i když se zatoulal čtyřicet kilometrů od domova a opětovnému shledání nic nestojí v cestě.

Není to poprvé, co strážníci v Pardubicích odchytávali psy s cestovatelskými choutkami. Na konci prázdnin přijela do Pardubic fenka kokršpaněla, která v Praze na Smíchově naskočila do rychlíku. A k svému majiteli se vrátilo i štěně velkého plemene, které si oblíbilo trolejbus stojící na točně pardubického sídliště Dubina, kde se uvelebil přímo za volantem.