„Závod měl letos, stejně jako v minulém roce, u dětí velký úspěch. Pro ty nejlepší byly připraveny skutečně hodnotné ceny. Nejlepší čtyřčlenné družstvo vyhrálo mimo jiné například i MP3 přehrávače, takže se skutečně vyplatilo běžet a v jednotlivých displinách se snažit,“ řekl našemu Deníku vrchní strážník Pavel Řehoř.

Na několik kilometrů dlouhé trase čekala na družstva různá stanoviště jako například překonání příkopu po dvou nad sebou natažených lanech, „hašení“ na cíl tzv. džberovkou, střelba ze vzduchovky, resuscitace či ošetření krvácení na populární „andule“ a další.

Branný den však odhalil neznalosti dětí, mnoho z nich si kolikrát nevědělo rady. „Dnes už se tyto dovednosti ve školách v podstatě neučí, což se ale často stává na škodu věci, neboť řada lidí si pak neví rady i v situacích, které mohou nastat nejen ve válečném konfliktu, ale třeba i jen při evakuaci z hořícího domu, u dopravní nehody nebo i na výletě v přírodě. Dnešní děti jsou často znalci přes počítače, ale přelézt příkop po laně je pro mnoho z nich neřešitelný problém. Příjemně nás ale překvapilo, že mnoho z nich mělo poměrně dobré znalosti v první pomoci“, dodal pro náš Deník Pavel Řehoř.