Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Březen patří čtenářům. Proč nestrávit noc mezi knihami?

Pardubice - Krajská knihovna v Pardubicích chystá jak Noc s Andersenem, tak soutěž o Čtenáře roku.

27.2.2015
SDÍLEJ:

Knihovna plná skřítků. Noc s Andersenem v pardubické knihovně.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Březen, za kamna vlezem… Kdepak. Pošlete své děti raději do knihovny, kde březen je měsícem čtenářů. Krajská knihovna v Pardubicích (KKP) v tomto měsíci navíc pravidelně vyhlašuje Čtenáře roku. Letošní ročník soutěže vás však možná překvapí. O titul se totiž utkají tatínkové.

„Na základě dotazování dětí se ukázalo, že jim nejčastěji čte maminka a na druhém místě babička. Zdá se tedy, že tátové dětem málo čtou, ale určitě existují. A proto se bude letos hledat nejlepší čtenář mezi tatínky," vysvětlila Tereza Jarošová koordinátorka kulturních aktivit KKP.

Soutěž tatínků 
i Noc s Andersenem

A jak tatínka přihlásit? „Malí čtenáři mohou svého tatínka navrhnout knihovnicím v dětském oddělení krajské knihovny, případně využít poštu, e-mail či Facebook. Podmínkou je nám do 15. března napsat nebo namalovat, jak často a co spolu čtou," dodala Tereza Jarošová.

Vrcholem března a tím i měsíce čtenářů pak bude oblíbená Noc s Andersenem. Ta se uskuteční na dětském oddělení knihovny, a to 27. března od 17 do 8.30 hodin 28. března. Akce je určena všem dětem od 7 do 10 let, které jsou aktivními aktivními členy knihovny a vlastní čtenářský průkaz alespoň šest měsíců. I na tuto akci je však nutné se předem zapsat. Zájemci si mohou své přihlášky vyzvednout v dětském oddělení knihovny.

Noc s Andersenem je celostátní událostí. Letos se uskuteční její již 15. ročník ke 210. výročí narození autora slavných pohádek.

Své výročí oslaví také Jan Drda. „Letošní rok si také připomeneme 100. výročí narození Jana Drdy – autora mnoha českých pohádek. U této příležitosti proto Klub dětských knihoven Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR rozhodl, že bude nocování v knihovně věnováno jeho pohádkám. V krajské knihovně budeme kromě Jana Drdy číst také Boženu Němcovou a Kláru Smolíkovou," dodala koordinátorka.

Program jak pro děti, tak pro dospělé

Na žáky prvních tříd v březnu čekají ještě besedy se spisovatelkou Klárou Smolíkovou. Říkáte si co dospělí? „Dospělí čtenáři se pak mohou těšit na Akademii volného času, která se tento měsíc věnuje zdravému životnímu stylu. Na literárních přednáškách Hezky česky si připomeneme výročí Magdaleny Dobromily Rettigové a výchovu dívek v Čechách v 19. století. V MiNiKině budeme promítat dokument Vězení umění, díky němuž se návštěvníci dozvědí, jak lze překračovat různá omezení – fyzická i myšlenková a jaké hranice má současné výtvarné umění," uzavřela Tereza Jarošová.

Iveta Koubková

Autor: Redakce

27.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení