„Tentokrát si bruslaři budou moci změřit rychlost své jízdy, vyzkoušet si značkové brusle nebo se inspirovat uměním jezdců na aggresive bruslích,“ řekl hlavní organizátor akce, vedoucí odboru kanceláře pardubického magistrátu Michal Zitko.

„Program začne v devatenáct hodin. Peloton bruslařů vyjede z parkoviště u ČEZ Areny, kde bude i cíl projížďky, ve dvacet hodin,“ sdělila Nataša Hradní z oddělení vnějších vztahů radnice.

Od devatenácti hodin předvedou své umění na parkovišti u ČEZ Areny jezdci ze skateparku při adrenalinové show na aggresive bruslích a kolech BMX. „Zároveň si zde bruslaři mohou nechat změřit rychlost jízdy a vyhrát zajímavé ceny,“ podotkl Zitko.

Trasa bude mít zhruba devět kilometrů a povede z parkoviště u ČEZ Areny vlevo na Sukovu třídu, dále na třídu Míru přes Palackého ulici až na rychlodráhu. Pak bruslaři projedou ulicí Na Drážce a dojedou až na kruhovou křižovatku u věznice, kde odbočí do ulice Husova, projedou kolem hotelu Zlatá štika a odbočí vpravo na Jahnovu ulici. Poté peloton odbočí vpravo na náměstí Republiky a po Sukově třídě se vrátí zpět na parkoviště u ČEZ Areny.