„Tentokrát si bruslaři budou moci změřit rychlost své jízdy, vyzkoušet si značkové brusle nebo se inspirovat uměním jezdců na aggresive bruslích,“ řekl hlavní organizátor akce, vedoucí odboru kanceláře magistrátu Michal Zitko.

„Program začne v devatenáct hodin a peloton bruslařů vyjede z parkoviště u ČEZ Areny ve dvacet hodin, kde bude i cíl projížďky. Na bezpečný průběh akce budou jako vždy dbát strážníci městské policie,“ sdělila Nataša Hradní z oddělení vnějších vztahů pardubické radnice.
Od devatenácti hodin na parkovišti u ČEZ Areny předvedou své umění jezdci ze skateparku při adrenalinové show na aggresive bruslích a kolech BMX. „Zároveň si zde bruslaři mohou nechat změřit rychlost jízdy a vyhrát zajímavé ceny,“ podotkl Zitko.

Soutěž v rychlosti bude rozdělena do čtyř kategorií – chlapci a dívky do patnácti let i muži a ženy. „První cenou pro nejrychlejšího bruslaře bude permanentka do pardubického skateparku. Vítězové jednotlivých kategorií se mohou těšit na dárkové balíčky,“ upřesnili pořadatelé.
Na akci dorazí i Tomáš Ptáčník, několikanásobný mistr ČR v in-line rychlobruslení, několikanásobný vítěz OPEN Českého poháru v in-line rychlobruslení, držitel několika českých rekordů, 10. na juniorském mistrovství světa v in-line rychlobruslení konaném v Japonsku v roce 2004, u kterého si bruslaři budou moci zdarma zapůjčit a vyzkoušet koloběžky, značkové brusle (k dispozici bude šedesát párů ve velikosti 37-46) nebo nordic skating (offroadové brusle). K zapůjčení sportovního vybavení postačí občanský průkaz.

Trasa prázdninového bruslení bude mít zhruba devět kilometrů a povede z parkoviště u ČEZ Areny vlevo na Sukovu třídu, dále na třídu Míru přes Palackého ulici až na rychlodráhu. Pak bruslaři projedou ulicí Na Drážce a dojedou až na kruhovou křižovatku u věznice, kde odbočí do ulice Husova, projedou kolem hotelu Zlatá štika a odbočí vpravo na Jahnovu ulici. Poté peloton odbočí vpravo na náměstí Republiky a po Sukově třídě se vrátí zpět na parkoviště u ČEZ Areny.