O víkendových dnech či v odpoledních hodinách je zde velmi živo – vydávají se sem na projížďku jak sportovci, tak celé rodiny, často přijíždí autem, které odstaví na jednom z konců stezky a nazují si in-line brusle.

Před Brozany však stezka, která je vedena po nedávno postavené protipovodňové hrázce, končí. Kvalitní asfaltový povrch pokračuje až v dalším úseku hráze, jenž směřuje k samotnému úpatí Kunětické hory a na trase jej přerušuje jen silnice směřující z Kunětic do Rábů.

Zejména pro bruslaře tak vyjížďka končila před Brozany a odtud se otáčeli zpět do Pardubic V brzké době by se však měla situace z jejich pohledu zlepšit. Během několika týdnů projde rekonstrukcí část brozanských ulic a cesta bude „volná“. „V současné době již probíhá rekonstrukce vozovky místní komunikace, která ,spojuje’ cyklostezku vedenou po protipovodňové hrázi. Bruslaři – kolečkáři, cyklisté a další se tedy mohou těšit. Do začátku prázdnin by měly být práce hotovy,“ říká Miroslav Čepičář, starosta Starého Hradiště, pod jehož obecní úřad Brozany spadají.

Nápor výletníků na kolech a bruslích však má i svou druhou stránku. „Místní obyvatelé, kteří bydlí v této lokalitě, však z valné většiny z přílivu projíždějících v současné době velkou radost nemají. Jde o parkující vozidla, nepořádek z odhozených pet-lahví, k tomu štěkají psi, zvýšený hluk a další záležitosti,“ upozorňuje starosta obce.