Některé ulice totiž budou pro automobily zcela uzavřeny. Od 7 do 18 hodin bude neprůjezdná třída Míru, od 10.30 do 12 hodin bude omezen provoz rovněž v ulicích Arnošta z Pardubic, Sladkovského a Smilova. Mezi 9.30 a patnáctou hodinou bude provoz omezen také na Smetanově náměstí a v ulicích Karla IV. V ulicích Anenská, S.K. Neumanna, Svobody, Pod Břízkami, Jana Palacha a 17. listopadu budou moci projíždět jen vozidla městské hromadné dopravy.

Na náměstí Republiky a Smetanově, stejně jako v ulici Karla IV., budou uzavřeny pravé jízdní pruhy. Doprava zde bude obousměrně svedena do levých pruhů.

„Z pohledu městské policie je půlmaraton jednou z největších akcí roku, kterou lze přirovnat k Velké pardubické. Běh v ulicích města bude krásnou podívanou, pro nás to ale znamená povolat do služby každého, koho můžeme. Řidičům bych doporučil plánovat sobotní cesty tak, aby se pokud možno vyhnuli centru Pardubic,“ radí všem řidičům ředitel pardubické městské police Petr Kvaš. Tato obří sportovní akce bude navíc umocněna prvním letošním bruslením v ulicích města.

Akce Pardubice na bruslích, která vstoupí již do své páté sezony, odstartuje v sobotu v jedenáct hodin z třídy Míru. Právě tam totiž budou také doprovodné akce vinařského půlmaratonu. Bruslaři budou mít půl hodiny na projetí jednoho z běžeckých okruhů, který měří 2,2 kilometru.