„Revitalizace multimediální kostky v aréně by měla stát kolem 10 milionů korun," uvedl pardubický primátor Martin Charvát, podle něhož ta současná už je značně nevyhovující. „Jde o zařízení z roku 2001. V podstatě to ani žádná multimediální kostka není. Jde o ocelovou konstrukci s projekčním plátnem a čtyřmi projektory," shrnul primátor.

„Určitě by mělo dojít i k modernizaci jejího hardwarového a softwarového vybavení. Stejně tak není ideální ani to, že záznam je pořizován stále ještě analogově a nikoliv digitálně. To činí velkou potíž zejména sportovním klubům, kteří mají povinnost pořizovat záznamy z utkání a jejich převádění z analogového do digitálního formátu je pak stojí spoustu peněz," poznamenal pardubický primátor.

„V tuto chvíli jde pouze o záměr, který musí projít zastupitelstvem. Pokud vše půjde podle plánu, mělo by v létě dojít k výběrovému řízení a někdy uprostřed hokejové sezony by se instalovala nová kostka," nastínil Martin Charvát.

Žádost na kraj

„V tuto chvíli jsme podali žádost o spolufinancování této investice na Pardubický kraj. Mělo by jít o čtyřicet procent z celkové částky, tedy o čtyři miliony korun," doplnil pardubický primátor.

„Věřím, že se nakonec dohodneme. Pardubickému kraji město pomohlo s financováním dostavby haly Dašická, kde částka byla rovnoměrně rozložena z poloviny na kraj a z druhé půlky na město," podotkl náměstek pardubického primátora Jakub Rychtecký.
„Pokud by nám nepomohl Pardubický kraj, byli bychom v obtížné situaci. Na tuto akci asi jen těžko seženeme peníze z Evropské unie nebo ministerstev," nechal se slyšet Jakub Rychtecký.

„Přitom nová multimediální kostka je důležitá i pro případné další využití arény. Nejde jen o hokejové zápasy. Je tu tlak na to, aby hala byla pokud možno co nejvíce multifunkční," uzavřel náměstek pardubického primátora.