„Věříme, že se nám na rekonstrukci podaří získat peníze z tzv. švýcarských fondů,“ prohlásil náměstek pardubické primátorky Štěpánky Fraňkové Jiří Rozinek z ČSSD.

Netrpělivě čekají

„Žádost o dotaci byla podána už v červenci. Výsledek hodnocení nám zatím české ministerstvo financí nesdělilo, ale čekáme ho v podstatě každým dnem,“ poznamenal náměstek primátorky.

„Pokud by se ministerstvo financí vyjádřilo kladně a doporučilo náš projekt ke schválení, převzala by si ho švýcarská strana. Na ní by bylo konečné rozhodnutí, ale ta, pokud vím, obvykle dá na doporučení svých českých partnerů,“ sdělil Jiří Rozinek.

„Naděje, že by se nám podařilo na tento projekt získat finanční prostředky, tedy žije. Kdyby se to skutečně povedlo, určitě by se to pozitivně projevilo na tváři Pardubic,“ podotkl náměstek primátorky.

Podle projektu by došlo k přesunu terminálu městské a příměstské hromadné dopravy blíže k vlakovému nádraží. Zároveň by se mělo odlehčit Palackého třídě, která je v současné době přetížená. Byla by též vybudována komunikace za lihovarem mezi hypermarkety OBI a Albert s napojením na Hradubickou.

„Jde o projekt v celkové výši 108 milionů korun, včetně daně z přidané hodnoty. Dotace by činila 85 procent, 15 procent by musel hradit příjemce dotace. Realizován by měl být do dubna roku 2012,“ nechal se slyšet Jiří Rozinek.

Kraj se připojil

„Protože se k tomuto projektu připojil i Pardubický kraj, předpokládáme, že bychom se o těchto 15 procent podělili s ním. Každý by tedy hradil 7,5 procenta,“ řekl první náměstek pardubické primátorky Jindřich Tauber (ČSSD).