Z toho důvodu je nutné vyhlásit nové volby! Krajský úřad už odeslal na ministerstvo vnitra návrh na vyhlášení nových voleb. „Pokud ministerstvo návrh včas projedná, mohly by se nové volby v Bukovce konat už 6. září,“ potvrdila našemu Deníku mluvčí Pardubického kraje Kateřina Nohavová.

I starosta obce nám potvrdil, že nyní již skutečně nastal důvod pro vyhlášení nových voleb. „Počet zastupitelů v naší obci klesl pod hranici pěti členů. Na místa rezignujících členů pak již nejsou náhradníci,“ řekl Pardubickému deníku první muž Bukovky Martin Neuwirth.

Ze sedmičlenného zastupitelstva se koncem loňského roku vzdali svých křesel tři členové. „Tito zastupitelé byli ve funkci ještě z dob dávno minulých. My nyní jdeme pochopitelně jinou cestou, než tehdy, a tak se to těmto pánům nelíbilo. Nesouhlasili s tím, že chceme nový územní plán, obnovit vodní zdroje či celkově zmodernizovat obec. V zastupitelstvu tedy vznikla velká programová neshoda. Tu pak oni tři vyřešili tím, že odstoupili,“ popsal nám událost starosta Bukovky.

Nejprve se zdálo, že by za odstoupivší členy mohli zaskočit náhradníci. To ale nedopadlo. „Nikdo z náhradníků však do zastupitelstva nechtěl. Museli jsme tedy přikročit k tomu, že vyhlásíme nové volby,“ shrnul starosta Martin Neuwirth.