"Slavnosti již mají tradici, což je patrné na rostoucím počtu návštěvníků, kteří za burčákem do Choltic přijedou a neodradí je ani deštivé počasí," uvedl kastelán choltického zámku Lukáš Rychtecký. Návštěvníci mohli využít i historického vláčku, který dopravoval do Choltic cestující z Pardubic či z Přelouče.

Na letošních burčákových slavnostech nechyběla ani hudba kapely Václava Čermáka Choltičanka. "Jen nás mrzelo, že pršelo a nemohly tak dojet auta a motorky veteránklubu z Lanškrouna," dodal Rychtecký.

Program byl okořeněn také oceněním choltického rodáka Miloše Slavíčka, který převzal z rukou starosty městyse Tomáše Bolka finanční dar a poděkování za reprezentaci obce. Slavíček se totiž v minulých dnech stal mistrem Evropy ve skeetu (sportovní střelecká disciplína zaměřená na přesnost) a následně stanul i na bronzovém stupínku na mistrovství světa v týmové soutěži.

Další velkou akcí na zámku jsou Choltické podzimní slavnosti, které se uskuteční ve státní svátek svatého Václava 28. září. "Jako již tradičně se zde návštěvníci budou moci setkat s řemeslníky celého regionu a zakoupit jejich výrobky. Chybět snad nebude ani tradiční zabijačka," pozval kastelán Rychtecký.