Zároveň budou představeny a podpořeny zajímavé projekty sloužící různým cílovým skupinám veřejnosti,“ říká za organizátory Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka. „Burzu filantropie jsme si pilotně vyzkoušeli už loni na podzim. Neziskové organizace mohly čas využít k dopilování projektových záměrů a k získání větších zkušeností v prezentaci a přesvědčivé argumentaci,“ uvádí Jana Machová.

Do burzy filantropie je přihlášeno celkem 32 zajímavých projektů sociálních, kulturních i z oblasti péče o životního prostředí. Pouze šest z nich bude mít příležitost prezentovat se na Burze filantropie a přesvědčit o své kvalitě některého z donátorů.

Zástupci veřejnosti mohou dát svůj hlas zvolenému projektu na webovém portálu www.nevladky.cz. Hlasovat je možné až do pondělí 19. března, do 12 hodin.  Jeden projekt s největším počtem hlasů tak získá šanci zaujmout svého sponzora. Ostatní projekty do burzy budou vybrány po vzájemné dohodě donátorů.

Samotná burza se uskuteční v pardubickém Integračním centru sociálních aktivit Kosatec ve čtvrtek 22. března  od jedenácti hodin.
Zástupci neziskových organizací zde budou prezentovat vybrané projekty potenciálním sponzorům – donátorům – z komerčních společností působících v Pardubickém kraji.