Zpěvák Vypsané fiXy: Můj děda by měl radost

„Z mistrovského titulu pardubických hokejistů jsem nadšený. Sledoval jsem celé play off a kromě jediného zápasu s Třincem to vypadalo, že nám je osud příznivě nakloněn. Pořád jsme měli štěstí,“ konstatoval Michal Mareda, frontman oblíbené pardubické skupiny Vypsaná fiXa, která si zahrála ve čtvrtek večer na Pernštýnském náměstí před příjezdem „zlatých hochů“ z Vítkovic. „Byl to moc příjemný pocit, že jsme se mohli na této akci objevit,“ poznamenal Michal Mareda. „Říkám si, že je hrozná škoda, že to neviděl můj děda. Byl velkým fanouškem hokeje, kam mě bral už od mých pěti letech, i když mě tam zpočátku bavila ze všeho nejvíc rolba,“ žertoval zpěvák Vypsané fiXy. „Kdyby se děda dožil čtvrtečního večera, určitě by na mě byl hrdý. To by byla ta meta, která by ho jistě přesvědčila, že to, co dělám, má smysl,“ dodal Michal Mareda.

Cejnar: Byla to pro mě čest!

„Je fantastické, že pardubičtí hokejisté mají titul mistra republiky a že se jim to povedlo už ve čtvrtek večer ve čtvrtém finálovém zápase. To byl mač skutečně se vším všudy, nervy až do konce a pak obrovská radost,“ popisoval své pocity bezprostředně po triumfu nad Vítkovicemi v prodloužení známý pardubický moderátor Pavel Cejnar.

„Když Radovan Somík vstřelil vítězný gól, řval jsem jako pominutý. Málem jsem se protrhl,“ vtipkoval průvodce pořadem televize Prima Jak se staví sen, který si pokládal za čest, že mohl být u slavnostního setkání pardubických hokejových mušketýrů s jejich fanoušky na Pernštýnském náměstí jen pár hodin po vítězném tažení.

„Byla to pro mě obrovská pocta. Když mi to generální manažer HC Eaton Pardubice Zbyněk Kusý nabízel, málem mi vyhrkly slzy. Ten pocit se nedal snad ani popsat. Na hokej chodím, Pardubicím fandím, do místní haly mám dokonce permanentku,“ podotkl Pavel Cejnar.

„Přestože jsem v pátek ráno musel do práce, nemohl jsem tuto nabídku odmítnout. Bral jsem to jako svou pardubickou povinnost,“ pousmál se známý moderátor. Ten prý pardubickým hokejistům věřil, že finále s Vítkovicemi rozhodnou už na soupeřově ledě, a to i přes nepříznivý vývoj zápasu. „Připadalo mi, že Vítkovice v první třetině nehrály zas až tak dobře. Už tehdy jsem byl přesvědčen o tom, že štěstí se nakonec přikloní k nám. Jsem rád, že se to také stalo. Byl to skutečně fantastický zážitek,“ líčil Pavel Cejnar.

„Byl jsem přesvědčen o tom, že kdyby došlo na nájezdy, tak by Hašan vítkovické střelce vychytal. To, co Dominik předváděl v celém play off, bylo přímo neskutečné. Je obdivuhodné, co v pětačtyřiceti letech tento famózní gólman ještě dokáže. Moc jsem mu takový úspěch přál,“ pravil známý moderátor.

„Pětka je moje šťastné číslo, takže jsem v pátý titul po pětileté přestávce tajně doufal. Ale bylo neuvěřitelné, jakým způsobem se ho Pardubicím podařilo získat. V play off prohráli pouze jedinkrát s Třincem a od té doby dvanáct zápasů v řadě vyhráli. To se ještě nikdy nikomu nepodařilo. O to je tento úspěch cennější,“ prohlásil Pavel Cejnar.

„Jediné, co mě trochu mrzí, že se titul nakonec neslavil v Pardubicích, ale to se nedá nic dělat. Klukům je potřeba poděkovat za to, co v této sezoně a zejména pak v play off předváděli. I fanoušci jiných týmů včetně těch pražských museli uznat, že jsme letos poskládali opravdu báječný mančaft. Vedle Haška, který měl formu jak v Naganu, jsme disponovali nejkvalitnější obranou v celé lize a vynikajícími střelci, byť je možná trochu paradox, že tím nejlepším byl ve finálové sérii obránce Aleš Píša,“ uzavřel.

Ve vítězství pardubických hokejistů už přestával věřit

Přiznal se. Ve čtvrté vítězství v řadě ve finálové sérii pardubických hokejistů s Vítkovicemi už pár minut před koncem třetí třetiny přestával věřit. „Bylo to neuvěřitelné drama. Ale moc už jsem nedoufal, že se nám ještě podaří zvrátit nepříznivý stav 1:2. Přece jen, trval až do 59. minuty, kdy se trefil Aleš Píša,“ svěřil se zpěvák populární pardubické folkové skupiny Pouta Radek Novák.

Ten nechyběl mezi fanoušky, kteří ve čtvrtek večer přišli na pardubické Pernštýnské náměstí pozdravit své hrdiny po jejich mistrovském tažení. „U těchto oslav jsem prostě nemohl chybět,“ konstatoval Radek Novák, podle něhož o mistrovském titulu Pardubic rozhodlo to, že měly jednoznačně nejkompaktnější tým.

Pardubice mají nejlepší hokejový tým i fanoušky, říká paralympik Tomáš Kvoch

„Pardubice mají nejlepší hokejový tým i fanoušky v republice!“ To prohlásil Tomáš Kvoch na slavnostním přivítání pardubických hokejistů na Pernštýnském náměstí jen pár hodin poté, co získali na ledě Vítkovic mistrovský titul.

Sám je velkým hokejovým fandou, který si nechce nechat ujít ani jeden zápas svého oblíbeného mančaftu. Aby ne, když tento sport sám aktivně provozoval. Jenže v roce 1988 přišel o obě nohy, když naskakoval do rozjetého vagonu, z něhož ho vystrčila průvodčí…

On se však nevzdal a stal se mimo jiné dokonce českým reprezentantem ve sledge hokeji. Letos měl tu čest být mezi účastníky paralympijských her v kanadském Vancouveru. A teď se mu poštěstilo být u toho, když se v Pardubicích slavil titul…

Pardubický prodejce hokejových suvenýrů měl smíšené pocity

Už patnáctým rokem prodává v Pardubicích hokejové suvenýry Aleš Kulhánek. „Má to hned dvě výhody. Člověk se zadarmo podívá na hokej a ještě si vydělá nějakou tu korunu,“ poznamenal Aleš Kulhánek, který se jinak živí jako dráteník. „Pochopitelně jsem byl rád, že pardubičtí hokejisté získali mistrovský titul, ale z pohledu člověka, který prodává hokejové suvenýry, jsem byl samozřejmě trochu smutný. Přece jen, kdyby těch zápasů v play off bylo více, mohl by si člověk ještě trošku finančně přilepšit,“ neskrýval své pocity Aleš Kulhánek. Podle něj však byli pardubičtí hokejisté o třídu výše než jejich soupeři. „Ukázalo se, že máme skvěle poskládaný tým a v něm naprosto vyrovnané pětky. Prakticky každá z nich mohla rozhodnout zápas. Trenér tak mohl rovnoměrněji rozložit síly mezi více borců,“ dodal.

Náměstek primátora děkoval hokejistům za celé město

Pardubičtí hokejisté předvedli v posledním čtvrtém finálovém zápase proti Vítkovicím famózní výkon. „Chtěl bych jim za celé město poděkovat. Byl to úžasný zážitek,“ řekl náměstek pardubického primátora Alexandr Krejčíř, který rozhodující utkání sledoval přímo v ostravské hale. „Z výkonů našeho týmu jsem byl v průběhu celého play off nadšený. Jsem rád, že se Pardubice zapsaly do historie českého hokeje tím, že v této části soutěže vyhrály dvanáct zápasů za sebou. To svědčí o skvělé přípravě a báječné formě celého mužstva,“ prohlásil Alexandr Krejčíř.